Yumurta Donasyonu

Kadınlarda bulunan yumurta hücreleri, doğumdan itibaren ve ergenlikle beraber her adet dönemiyle birlikte gittikçe azalarak menapozdan yaklaşık 6-7 yıl öncesinde tükenmektedir. Bu yüzden az sayıda kalan yumurtaların DNA'sı (genetik yapısı) bozulmaya başlamakta ve gebeliğin oluşması veya devam etmesini imkansız hale getirmektedir. Bazen bu durum, beklenenden çok daha erken yaşlarda ortaya çıkmakta ve adetlerin düzenli olduğu dönemlerde bile çocuk sahibi olmayı çok güçleştirmektedir.

Günümüzün iş temposunda yoğun olarak çalışan bazı anne adaylarının kariyer planlarını ön safhada tuttuğundan, evlilik ve çocuk sahibi olma planlarını daha ileri yaşlara bırakmaktadırlar. Bu yüzden yumurta problemi tüp bebek merkezi (ivf hastanesi) için önemli bir yere sahiptir. Anne adayının yumurta reserv veya genetik yapısının yeterliliğini kaybettiği bazı durumlarda ise yumurta donasyonu (bağışı) çocuk sahibi olmayı mümkün kılmaktadır.

Anne adayları özellikle 20'li yaşlarında, tüm gerekli genetik testlerden geçirilip, ardından seçilen en sağlıklı bireyler olmakta ve mümkün olduğunca alıcı çiftin fiziksel özelliklerine uygun olmasına dikkat etmtektedir.

Kıbrıs Tüp Bebek Merkezimizde en az 10 adet yumurtayı garanti ediyoruz. Döllenme oranlarının düşük kalması durumunda ise 5 adet yumurta daha kullanabiliyoruz.

Yumurta bağışı işlemleri, Tüp bebek merkezimizde,  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı izni ve denetimi altında yasal bir şekilde yapılmaktadır.

Bu kategoriden diğerleri: « Tüp Bebek Tedavisi Cinsiyet Seçimi »

Kıbrıs Tüp Bebek

Kıbrıs Tup Bebek Merkezi

Kıbrıs tüp bebek doktoru olan Tolga Tuna, başarısı ve güçlü referansıyla, çocuk sahibi olmak isteyen ailelelerin yardımına yetişmektedir.

Kıbrıs'ta tüp bebek yaptıranlardan tavsiye almak istiyorsanız, mutlaka bizim kliniğimizde tüp bebek tedavisi olan hastalardan ve çok yüksek gebelik oranı sayesinde anne olan hastalarımızın yorumlarını okuyabilirsiniz.

Sadece KKTC değil, dünya genelinde bir çok ülkeden Almanya, İngiltere, İsveç, Amerika, Rusya vb. ülkelerden 2018 yılı tüp bebek fiyatlarımızı inceleyip, karar veren anne adaylarının tercih ettiği Tüp Bebek Merkezimiz'de ayda 30-40 'a yakın, başarılı operasyon ve tüp bebek tedavisi konusundaki tüm dilediğiniz bilgiyi sitemiz aracılığıyla öğrenebilirsiniz.